Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Boyalı saçımı platin yapmak istiyorum? (1)
merhaba saçım diplerde siyah kalanı karamelin versiyonları blondme ya da igora açıcı ve oksidan kullanıcam oksidan volumunü 30 mu 40 mı seçmeliyim ve nedenini de belirtin lütfen ve de boyalı kısımlara da aynı oksidanı kullanabilir miyim yoksa daha düşük volümlü de almak mı gerekli ve öyleyse o kaç volume olucak biraz fazla sordum galiba çok teşekkürler şimdiden
Davines Saç Boyası Seçimi (1)
Merhaba iyi günler, Daha önce Loreal Majirel Cool Cover serisinin 6.11 numaralı boyasını kullanıyordum. İlk boyamamda daha önce açılarak 8.11 boyanmış saç üzerine denedim ve bir süre yenileyerek devam ettim. Kızıl ve dore yansımalardan hoşlanmadığım için özellikle bu seriyi ve bu numarayı tercih ediyordum. Ardından boyaya ulaşamadığım bir dönemde kuaförde 5 numaraya boyattım. Cool Cover 6.11'in renginden çok memnundum ancak şu anda hem boyanın yeterli miktarda stokta bulunmaması hem de Davines'in bakım etkisi sebebiyle Davines Mask with Vibrachrom serisinden yoğun küllü 6 tabanlı bir renk seçmek istiyorum. Saçım şu an 5 tabanlı. 6.18,6.1 ve 6.71 arasından hangisi daha soğuk,kızıllık olmayan bir renk verecektir? Eski boyamama göre daha koyu bir renk elde edeceğimi biliyorum,yine de 6 tonları uygun mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar :)
Kemon Nayo- Yansıma Renk 7 Viyole!? (1)
Kemon Nayo markasından 10 derecelerinde açık, dore viyole almayı düşünüyordum. Dore yoğun olacak şekilde. Yani 10.32 şeklinde bir boya bulmayı bekliyordum. Ancak viyolesi yoğun doreli bir renk olduğunu düşündüğüm 10.23 rengini bulabildim fakat renk dore “bej” sarı olarak geçiyor. Bildiğim kadarıyla bej daha çok “1” yani “kül” yansıma rengiyle dorenin karışımından elde ediliyor. İstediğim rengin ismini yani “Dore Viyole” yi 10.37 diye bir numarada buldum. Normalde “7” yansıma rengi yeşildir ve yoğun matlık verir. Hangisini almalıyım kafam karıştı. Küllü renkler ben de olmuyor ancak viyole güzel ve hafif soğuk bir renk veriyor. Dore ise viyoleye biraz sıcaklık katıyor ve birlikte kullanıldığında arada hafif pempe yansımalar oluyor ki ben de bunu istiyorum. Seçmem gereken boya hangisi olmalı? Ya da benzer fiyatlarda amonyaksız bir boya markası var mıdır bu istediğim renkte?
KUAFÖRE GİTTİM SAÇIMI ÇOK AÇIK BİR TURUNCU YAPTI NASIL KOYULTABİLİRİM (1)
Öncelikle merhaba, doğal saçlarımla kuaföre gittim ve saçımı bakır turuncu yapmasını söyleyip bir fotoğraf gösterdim. Kuaför saçımı o kadar çok açtı ki (dipler sapsarıydı) üzerine uygulanan boyadan sonra saçım cırtlak bir türüncü oldu. Üstelik hatasını kendi de fark etti ama bir şey diyemedi. Diplerim bir yıkamada sarıya döndü ve bende dayanamayıp palette nin 7.77 sini alıp saçıma uyguladım. Nispeten cırtlak olan turuncu gitse de istediğim koyuluktaki bakırın yanından bile geçemedim. Hem verdiğim paraya hem de güzelim saçlarıma içim yanıyor. Sizce daha koyu bir bakır elde etmem için hangi tonlarda boyayı saçıma sürmeliyim ?
Boya koruma için öneri? (1)
Merhaba, kahverengi olan saçlarıma küllü sarı ombre yaptırmayı düşünüyorum. Ancak bu işlem elbet saçımı yıpratacaktır. Bu yıpranmayı en aza indirmek ve yapılan boyayı korumak için şampuan ve durulanabilen krem arıyorum. Hangi marka ve ürünü önerirsiniz? Teşekkürler.
Boya rengi hakkında bilği? (1)
merhaba, Loreal İnoa saç boyası kullanıyorum 7.0 ve 7.11 şöyleki daha koyu boyamak istiyorum kuaförüm 6.0 6.11 karıştırmamı söyledi fakat 6.0 içerinde kızıllık var gibi kızıl tonlar istemiyorum 0.6 ve 6.11 karıştırsam küllü kumral olur mu şimdiden teşekkür ederim.
Yoğun küllü kumral için öneri? (3)
Merhabalar, Bugün saçlarımı yoğun koyu küllü kumral yapmak için kuaföre saçlarımı boyattım fakat bana yaptığı kumral turuncu parlıyor ve bu benim istediğim görüntü değil.Saçlarımın altındsa çnceden yapılan işlemlerden dolayı oluşan kızılllık vardı kuaför bunu yok etmek için hafifi açıcıyla boya silme işlemi yapıp üzerine boyadı fakat karşılaştığım görüntü hiç istediğim gibi değil.Donuk yoğun küllü ve ışıktaa sarı tonlarında parlamasını isterken bu görüntü şu an beni çok mutsuz ediyor.Saçlarımı bir daha kuaföre boyatmaktan çekiniyorum ve yine aynı turunculuğu yaşamak istemiyorum.Bunun için hangi boyayla boyabilirim.Loreal cool cover serisi daha mı uygun olur ? İstediğim görseli ekte gönderiyorum. Şimdiden teşekkürler
Saçımın boyasını hiç beğenmedim ne yapabilirim? (1)
Bir gün önce saçımı boyattım. Saçıma açma işlemi uyguladıktan sonra dip boya ve cila yaparak işlem yaptılar fakat rengi hiç beğenmedim ve bana yakışmadı ne yapmalıyım?
Saçtaki yeşillenme nasıl giderilir? (1)
Öncelikle merhaba ben Gizem. Saçlarıma iki kez açma işlemi uygulandı. Son açma işlemi Ekim ayında yapılmıştı. ardından saçlarımı öncelikle Aralık ayında daha sonra da Ocak ayında kahverengiye boyattım. Kendi saç rengim koyu kumral. Bu kadar işlem uygulanması sebebiyle saçlarım yandı ve boydan uca kadar olan iki karışlık kısım yeşerdi. Saçım çok yıpranmış ve yanmış olduğu için bu yeşermeyi nasıl giderebilirim bilmiyorum. Sizden tavsiye almak istedim. Bunun yanında diplerim 5 cm kadar uzadı. Dibimden sonraki 5 cmlik kısım ise turunculaştı. Yani saçımda üç renk var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?
Sac rengi için öneri? (4)
Saclarimi gecici sac boyasi ile maviye boyadim ama simdi acik kumral boyamak istiyorum. Kalici boya ile boyasam tutar mi

Haftanın Fırsat Ürünleri