Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Erken yaşta saç dökülmesi (1)
16 yaşında ve erkeğim. Saçımı yıkamadığım günler 15-20 tel , yıkadığım günler ise 35-40 tel saçım dökülüyor. Bu yaşta bu normal bir durum mudur?
Yanlış kozmetik kullanımı sonucu ani saç dökülmesi için öneri istiyorum? (1)
Merhaba; ince telli, dalgalı, boyasız saçlara sahibim. Saç dibimde seboreik dermatit var ancak saç boy ve uçlarım hassas ve kuru. Hiçbir ısıl işlem uygulamıyor, bonyo harici taramıyor ve sıkı toplamıyorum. 3 ay önce yanlış kozmetik kullanımı sonucu saçlarımda banyoda tararken tutam tutam dökülmeler meydana geldi, dolaşık olmayan saçlarıma tarak girdiğinde dökülme meydana geliyordu. Şampuanı değiştirdim kaliteli ürünlere döndüm ancak saç köklerim güçsüz ve banyoda dökülmeler devam ediyor. Kökleri nasıl güçlendirebilirim?
Saç dökülmesi için öneri? (1)
Saç derimde stres kaynaklı egzama meydana geldi ve saçım seylekleşti dökülen saçları saç serumları ile tekrar geri getirebilir miyim?
Saç dökülmesi için hangi ürün kullanmam gerekiyor? (1)
Merhabalar 35 yaşında erkeğim saçlarım yoğun olarak dökülmekte olup seyreklesmektedir hangi ürünü önerirsiniz. Ayrıca 1. Kerastase Densifique Saç Oluşumunu Destekleyen Serum 2.Kerastase Specifique Cure Anti Chute Dökülme Önleyici Aminexil Serum 3.Kerastase Densifique Homme Erkekler İçin Saç Bakım Serumu bu 3 ürün arasındaki fark nedir? Ayrıca bunların dışında kullanabileceğim daha etkili bir ürün varmı.
Aşırı saç dökülmesi (1)
32 yaşında bir erkeğim, son 1 yıldır aşırı derecede saçlarım dökülmekte, kafamın alon bölgesinin iki tarafıda kabak gibi açıldı ve açılmaya devam ediyor ve kafamın arkadan bittiği merkez noktasıda aynı hızla dökülüyor, bunu durdurmanın bir çözümü varmıdır
Saç dökülmesi hakkında bilgi almak istiyorum? (3)
Merhabalar, Aslında nasıl bir saç yapısına sahibim tam bilemiyorum ancak saçımı yıkadığım zaman gün boyunca canlı ve dolgun görünüyor ancak ertesi gün saçım canlılığını yitiriyor ve çöküyor hafif yağlanmaya başlıyor ve tekrar saçımı yıkadığımda küvet giderini tıkayacak kadar dökülme oluyor ayrıca tepe noktasında dibi görünecek kadar kelleşme başladı. 3 ay önce internetten araştırıp bütçeme de uygun gördüğüm Insight şampuan ve serumu aldım kullandım, ilk 2 hafta cidden kendini farkettirdi dökülme azaldı ancak sonra her şey eskiye döndü şuan halen kullanmaktayım serum bitmek üzere şampuanda aynı bitmek üzere bu yüzden gerçekten en azından dökülmeyi durduracak ve kepek yapmayacak bir ürün kullanmak istiyorum. Benim saçımın durumu anlattığımdan ibaret, sizce benim saçımın problemi ne, hangi ürünü kullanmalıyım ve ne yapmalıyım?
Erkek tipi saç dökülmesi ile ilgili bilgi almak istiyorum. (1)
Uzun zamandır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum, son 1 yolda saçların fazlasıyla dökmüştü özellikle şakalar ve tepe fena halde doktora gittim tahlil ve tetkiklerde bir sıkıntı olmadığını söyledi, şuan için Ekim yapmak da riskli çünkü saçlar dökülmeye devam etmekte ve ektirirsem mevcut olanlar dökülürse daha kötü bir görüntü ortaya çıkabilirmiş. Piyasada bir çok ilaç ve şampuan var, ben saçıma basıl bir tedavi uygulamalıyım? Daha önce minoksil forte kullandım ama pek işe yaramadı, önereceğiniz be olabilir? Teşekkürler
Saç dökülmesi için uygun şampuan kullanımı? (5)
Eskiden saçım önden döküldü kaldı o şekilde yıllardır aynı duruyor tabi zaman zaman normal dökülme mevcut oluyor saçlarımı uzatmaya karar verdim bunun için kerastase densifique serum ve şampuan aldım yalnız şampuan sülfat içeriyor saçlarım ince telli serum da kullandığım için her akşam yıkıyorum normalde iki günde bir yıkıyorum sizce kerastase densifique şampuan uygunmu sülfat sodium vs vs içeriyor devam edeyim mi ne yapayım bilemedim şampuan için
3D men Şampuan? (5)
Bundan önce Daviner yağlı saçlar için ve kerastase yağlı saçlar için kullandım. en son insight yağlı saçlar için kullandım. fakat istediğim etkiyi alamıyorum saçlarım dökülüyor ve 1 günde yağlanıyor. suanda 3D MEN kullanıyorum güzel şampuan ve güzel temizliyor fakat. 4 5 saat sonra saçlarım yağlanıyor ve mentolden mi bilmiyorum saç derim ve anlım yanaklarıma kadar kıp kırmızı oluyor yarım saate anca geçiyor sanırım mentol etkisinden dolayı. davines saç dökülmesi için kullanmam sizce mantıklı mı yeni saç ektirdim ve 10 gün oldu. görüşlerinizi bekliyorum.
Genetik saç dökülmesi için ne kullanmam gerekiyor? (1)
Saçlarım seyrek ve azda olsa dökülüyor ve bu durum beni çok strese sokuyo ailede genetik dökülme var

Haftanın Fırsat Ürünleri