Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Saç dökülmesi için öneri? (1)
Demirim ve feritinim çok düşük, saçımda kabuklanma ve aşırı dökülme var. Kabuklanma için uygun bir şampuan kullanıyorum, ancak dökülmeyi önlemek için öneriniz nedir?
Saç dökülmesinde şampuan önerisi? (1)
Merhaba, ben 2,5 yıldır saç uzatıyorum. Hassas derili, kıvırcık ve ince telli bir saçım var. Şuan, yaklaşık 3 aydan beri İnsight marka şampuanın damaged hair olan serisini kullanıyorum. Bundan önce yine aynı markanın anti-frizz ve dry hair olan serilerini kullanmıştım. Uzun zamandır bu markanın ürünlerini kullanıyorum,çünkü diğer şampuanlar kadar kafa derimde kaşıntı yapmıyor. Ancak son 2 aydır aşırı derecede saçım dökülmeye başladı. Son kullandığım, yani damaged hair olan serisinden kaynaklı bir dökülme olabileceğinden şüphe ediyorum. Bu yüzden farklı bir şampuan arıyorum. Bana saç yapıma uygun ve dökülmeyi azaltacak bir şampuan önerebilir misiniz?
Dökülen, ince telli saçlar için öneri istiyorum? (1)
Sivilceler sebebiyle cildi inceltici ve ciltteki yağ dokusunu azaltıcı bir ilaç kullanıyorum bir yıldır, tedavim bitmek üzere fakat saçlarımda erkek tipi açılma, yani yanlardan faül üstlerinden bir dökülme oldu. Saçlarım ince telliydi daha da inceldi ve güçsüzleşti, şampuan olarak kerastase densifique homme kullanıyordum hatta serumunu da kullandım bir kutu kadar aminexil içeren fakat çok etkisi olmadı şimdi biotin ve demir kullanıyorum takviye olarak bununla birlikte cilt doktorum vichy Dercos neogenic ile energisant serisini önerdi şampuan olarak, bunun dışında siz ne önerirsiniz acaba vichy'nin erkekler için serumu vs gibi? Var mıdır tavsiyeniz?
Saçım çok dökülüyor ve saç derim bir garip? (1)
saçlarım son sene içinde çok garipleşti. ben nerdeyse bir yıl önce mart ayında bitlendim ve ağustos'da kurtuldum. yaklaşık bir ay sonra saç dökülmelerim başladı. örneğin, sabah kalktım ve saçımı seyrek tarak ile taradım ve dökülen saçlardan kurtulduğuma emin oldum. bir saat bile geçmeden elimi saçımın ucuna atıp hiç zorlamadan çektiğimde en az sabah çıkan saç kadar çok döküldü. saçlarım bitlendikten önce gür ve uzundu. ilk beş ayda bu durumu bitden dolayı sandım ve umursamamaya çalıştım. ama saçlarım seyrekleşti ve kırgınlaştı. saçlarım omuz hizamda olduğu için topluyorum ve hafatda en az bir kere toplasam bile saçımda iz bırakıyor. ayrıca saçlarım bitlendikden sonra çok kabarmaya başladı. yıkandıkdan 3 gün geçmeyene kadar hiçbir şekilde saçlarımı tarakla bile dindiremiyordum. ve son olarak saçlarımı kaşıdığımda tırnaklarıma beyaz, kepek olması için fazla yumuşak, şeyler doluyor. öyle bir şey ki elime alıp yuvarladığımda cildimde biraz yağ bırakıyor ve yok olup gidiyor. haftada 2 kez yıkanıyorum ve şampuandan başka bir ürün kullanmıyorum saçlarım için. zaten daha önce saçlarımla hiçbir şey yapmadım. hiç boyamadım veya krem kullanmadım. sadece bitlendiğim zaman ilaç kullanmıştım o kadar.
Saç çıkaran ve herhangi bir sağlığa zararı olmayan ürün öneriniz varmıdır ? (1)
Saç ekimi yaptırdım ve saç dökülmem devam ediyor seyreklik mevcut saç çıkarıcı zararı olmayan ürün öneriniz varmıdır?
Saç dökülmesi için öneri? (3)
saç dökülmesi için bu zamana kadar henüz hiç bir ürün kullanmadım. ailede saç dökülmesi yok. tepe bölgesi erkek tipi saç dökülmesi için sorularım şunlar ; 1- saç dökülmesi için kullanacağım ürünler hakkında hiç bir fikrim yok. kullanmam gereken ürünleri ve kullanmam gereken süreleri nelerdir. 2-aminexil serumu ömürboyumu kullanmalıyım. yani kullandıktan sonra kesersem tekrar dökülmeler olurmu. (bu sorum tavsiye edeceğiniz diğer ürünler için de geçerli.yani ömürboyumu kullanmalıyım ve kesersem dökülmeler olurmu.) 3-tavsiye edeceğiniz ürünlerin vücuda ve genetik bir zararı varmıdır. örneğin aminexil serumun bir zararı varmıdır. bu sorularıma vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Saç dökülmesi hakkında bilgi almak istiyorum? (3)
Merhabalar, Aslında nasıl bir saç yapısına sahibim tam bilemiyorum ancak saçımı yıkadığım zaman gün boyunca canlı ve dolgun görünüyor ancak ertesi gün saçım canlılığını yitiriyor ve çöküyor hafif yağlanmaya başlıyor ve tekrar saçımı yıkadığımda küvet giderini tıkayacak kadar dökülme oluyor ayrıca tepe noktasında dibi görünecek kadar kelleşme başladı. 3 ay önce internetten araştırıp bütçeme de uygun gördüğüm Insight şampuan ve serumu aldım kullandım, ilk 2 hafta cidden kendini farkettirdi dökülme azaldı ancak sonra her şey eskiye döndü şuan halen kullanmaktayım serum bitmek üzere şampuanda aynı bitmek üzere bu yüzden gerçekten en azından dökülmeyi durduracak ve kepek yapmayacak bir ürün kullanmak istiyorum. Benim saçımın durumu anlattığımdan ibaret, sizce benim saçımın problemi ne, hangi ürünü kullanmalıyım ve ne yapmalıyım?
wella sp maximum şampuan(erkek)? (2)
bu şampuanı kullanmaya yeni başladım kuaförümde yapılan bi işlem sonrası kuaförüm bu şampuanı kullanmamı önerdi(normalde o işlem sonrası dökülme işlemi baya duruyordu ama çok uzun sürmüyordu bu ve kuaförüm de şampuanla beraber kullanman daha iyi olur dedi)daha sonra şampuanı kullanmaya başladım ancak 1 hafta sonra her şey tersine dönmeye başladı saç dökülmem normale göre arttı internetten bakındım acaba bu şampuanı toniğiyle birlikte kullanmak mı şart?bunların yanı sıra şampuan 2017 ekimde üretilmiş acaba kullanım tarihi geçmiş midir (kutuda birşey yazmıyor)
Covid19 sonrası saç bakımı? (1)
Covid19 sonrası 11 yaşındaki kızımın saç dökülmesi çok fazlalaştı. Karantina başlangıcından itibaren çinko ve d vitamin ilaveli C vitamini alıyor ama pek değişiklik yok. Kepek sorunu olan ,Yıpranmış ve dökülen saçlar için bakım önerilerinizi ve saçhane sitesindeki ürünlerden tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Haftanın Fırsat Ürünleri