Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Saçım çok dökülüyor ve saç derim bir garip? (1)
saçlarım son sene içinde çok garipleşti. ben nerdeyse bir yıl önce mart ayında bitlendim ve ağustos'da kurtuldum. yaklaşık bir ay sonra saç dökülmelerim başladı. örneğin, sabah kalktım ve saçımı seyrek tarak ile taradım ve dökülen saçlardan kurtulduğuma emin oldum. bir saat bile geçmeden elimi saçımın ucuna atıp hiç zorlamadan çektiğimde en az sabah çıkan saç kadar çok döküldü. saçlarım bitlendikten önce gür ve uzundu. ilk beş ayda bu durumu bitden dolayı sandım ve umursamamaya çalıştım. ama saçlarım seyrekleşti ve kırgınlaştı. saçlarım omuz hizamda olduğu için topluyorum ve hafatda en az bir kere toplasam bile saçımda iz bırakıyor. ayrıca saçlarım bitlendikden sonra çok kabarmaya başladı. yıkandıkdan 3 gün geçmeyene kadar hiçbir şekilde saçlarımı tarakla bile dindiremiyordum. ve son olarak saçlarımı kaşıdığımda tırnaklarıma beyaz, kepek olması için fazla yumuşak, şeyler doluyor. öyle bir şey ki elime alıp yuvarladığımda cildimde biraz yağ bırakıyor ve yok olup gidiyor. haftada 2 kez yıkanıyorum ve şampuandan başka bir ürün kullanmıyorum saçlarım için. zaten daha önce saçlarımla hiçbir şey yapmadım. hiç boyamadım veya krem kullanmadım. sadece bitlendiğim zaman ilaç kullanmıştım o kadar.
Erkek saç dökülmesi ve saçların cansız oluşu yüzünden hangi şampuanı önerirsiniz (1)
Merhaba yaş 34 erkek saç dökülmesi mevcut. Aknetrent sivilce ilacından sonra saç sökülmesi arttı ve saçlarım cansız yeni saç çıkarması ve saçları canlandırması icin ducray mi yoksa Vichy şampuan mi önerirsiniz. Hangisi daha iyidir
Saç dökülmesinde şampuan önerisi? (1)
Merhaba, ben 2,5 yıldır saç uzatıyorum. Hassas derili, kıvırcık ve ince telli bir saçım var. Şuan, yaklaşık 3 aydan beri İnsight marka şampuanın damaged hair olan serisini kullanıyorum. Bundan önce yine aynı markanın anti-frizz ve dry hair olan serilerini kullanmıştım. Uzun zamandır bu markanın ürünlerini kullanıyorum,çünkü diğer şampuanlar kadar kafa derimde kaşıntı yapmıyor. Ancak son 2 aydır aşırı derecede saçım dökülmeye başladı. Son kullandığım, yani damaged hair olan serisinden kaynaklı bir dökülme olabileceğinden şüphe ediyorum. Bu yüzden farklı bir şampuan arıyorum. Bana saç yapıma uygun ve dökülmeyi azaltacak bir şampuan önerebilir misiniz?
Kerastase ürünlerinden hangilerini almalıyım? (1)
öncelikle iyi günler dilerim ben erkeğim 35 yaşımdayım saçlarım ince telli biraz seyrek açılma yok dökülme ve yağlanma sorunu var kerastase ürünlüreni çok övüyorlar biraz pahalı gibi ama benim için sorun değil yalnız çok fazla çeşit var hangisi almam ve kullanmam konusunda kararsız durumdayım birde bu kerastase ürünlerinde sülfat ve diğer kimyasallar bulunuyormu yardımcı olursanız sitenizde alışveriş yapmayı düşünüyorum
Saçta kepek, dökülme ve seyrelme için öneri? (1)
Merhaba, yaşım 23, saçlarımın ortasında yoğun dökülmeyle birlikte, saç ortası dahil çevrelerinide kapsayan bir seyrelme var. Ayni zamanda saçım çabuk yağlanıyor ve sürekli kepekleniyor, kepek kaşıntı da yapıyor. Genetik veya stres kaynaklı olabileceğini ďüşünüyorum. Bu sorunlarıma karsı hangi ürünleri öneriyorsunuz? Özellikle etkin bir sonuç almak istiyorum. Kerastase, vichy markalarının serumlarını mı önerirsiniz, yoksa nashi,insight gibi daha az kimyasal içeren ürünleri mi kullanmalıyım, yada başka etkili ve doğal içerikli önerileriniz nelerdir, yardımcı olursanız sevinirim.
Loreal serioxyl denser hair saç serumu? (1)
Hocam 1 haftadır bu serumu kullanıyorum saçımda kaşıntı yapıyor normal midir
Loreal serioxsyl stemoxydine denser hair serum? (1)
Hocam 10 gündür kullanıyorum bu serumu saçım daha seyrekleşti gibi geliyor bana ve kaşıntı oluyor normal mi ? Birde bu serum etkisini ne zaman göstermeye başlar şuan daha da seyrekleşti gibi hissediyorum olabilir mi kullanmaya devam etmeliyi miyim teşekkürler
Saç dökülmesi hakkında bilgi almak istiyorum? (3)
Merhabalar, Aslında nasıl bir saç yapısına sahibim tam bilemiyorum ancak saçımı yıkadığım zaman gün boyunca canlı ve dolgun görünüyor ancak ertesi gün saçım canlılığını yitiriyor ve çöküyor hafif yağlanmaya başlıyor ve tekrar saçımı yıkadığımda küvet giderini tıkayacak kadar dökülme oluyor ayrıca tepe noktasında dibi görünecek kadar kelleşme başladı. 3 ay önce internetten araştırıp bütçeme de uygun gördüğüm Insight şampuan ve serumu aldım kullandım, ilk 2 hafta cidden kendini farkettirdi dökülme azaldı ancak sonra her şey eskiye döndü şuan halen kullanmaktayım serum bitmek üzere şampuanda aynı bitmek üzere bu yüzden gerçekten en azından dökülmeyi durduracak ve kepek yapmayacak bir ürün kullanmak istiyorum. Benim saçımın durumu anlattığımdan ibaret, sizce benim saçımın problemi ne, hangi ürünü kullanmalıyım ve ne yapmalıyım?
Saç dökülmesi için öneri? (1)
Cildiye ve dahiliye polik. gittim yaptırdığım kan tahlillerinde birşey çıkmadı ama saçlarım çok dökülüyor ve yıkadıktan 4 5 saat sonra kaşıntılı saç derisi şikayetim var, ayrıca kepek de var.
Şampuan önerisi (1)
Merhabalar. İnce telli yağlı bir şaç tipim var. Orta düzeyde dökülme yaşanıyor. Özellikle mevsim geçişlerinde daha çok dökülme yaşıyorum. Uzun süredir Wella dökülme önleyici şampuan ve yine Wella nın saç toniğini kullanıyorum. Ancak uzun süredir kullandığım için sanki etkisi azaldı gibi ya da bana öyle geldi. Başka bir şampuan ve tonik kullanmak istiyorum. Bu konuda önerebileceğiniz profesyonel şampuan var mıdır.

Haftanın Fırsat Ürünleri