Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Kuru ve kırılan saç uçları? (1)
Merhaba, Bele yakın uzunlukta kalın telli gür saçlara sahibim, sadece yarısında kumral rengi boya var, kış aylarında da brezilya fönü yaptırmıştım. Saçlarımın uçlarında yaklaşık dört parmak kadar ciddi bi kuruluk yaşıyorum, kerastase nutrive serisini kullandım çok fayda sağlamadı, uçlarından kestirdim temizlendi sanarken kuruluk yine başladı, keratin bakım yaptırdım fayda sağlamadı. Krestase resistance serisine geçtim kalıcı bi çözüm sunmadı. Ayrıca saçlarıma hafta iki-üç Hindistan cevizi yağı, avakado yağı, jojoba yağı maskesi yapıyorum. Saölarım nemli iken Revlon uniq one kreminden kullanıyorum, haftada bir loreal dream long serisi maskelerini de kullanıyorum lakin saçım için kalıcı çözüm sunmuyor. Yaklaşık 5 aydır kalıcı bir çözüme ulaşamadım, yardımlarınızı rica ederim.
Dipleri çok kuru saçlar için öneri ? (3)
Merhaba, saç tipim kuru ve kalın telli. Saçımın boyu ve uçlarında kırık ya da sağlıksız bir duruş yok. Ama dipleri tiftik tiftik, sanki diplerim yanmış ve geriye kalitesiz bir saç teli kalmış gibi. Yıllardır bu şekilde. Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Bakım Seti saçlarımın diplerini kurtarma konusunda yardımcı olur mu? Siz hangi ürünleri önerirsiniz?
Buklelerimi canlandırmak ve kuru saçlarım için tavsiyeniz nedir? (1)
Merhaba, kısa saçlarımın hali bukleli ve dalgalı arasında her gün değişmekte. bazen maşa yapılmış bazense sönük cansız süpürge gibi. kullandığım ilaç yüzünden kuru saç ve saç derim var. bunun için bir süredir schwarzkopf un bc serisini kullanıyordum. ama yetersiz geldiğini hissediyorum. saçlarımın uçlarına doğru hala kuruluk var hala her gün farklı şekillerde. saçlarımın her gün farklı biçimlerde olmasını önleyecek disipline sokup buklelerimi kazandırıcak aynı zamanda kuruluğa karşı ne önerebilirsiniz? parabensiz ürünler tercihimdir. Teşekkürler. İyi günler dilerim.
Kıvırcık Saçlarım Kayboldu Geri Dönüşü Var Mı? (4)
Merhabalar, öncelikle çok zor durumda olduğumu ve acil yardım etmenizi istiyorum. Kıvırcık saça sahiptim lisede; 2yıl sürekli düzleştirdim. Üniversiteye geçene kadar da az da olsa arada düzleştiriyordum. Üniversiteye başlayınca saçlarımı kızıla boyattım. 2aya kalmaksızın aktığı için sürekli boyattım. Şimdi çikolata kahvesine döndüm, ama saçlarım gitti; ne kıvırcıklığı kaldı, ne nemi kaldı, ne de kafamda saç kaldı. Psikolojim bozulmaya başladı. Kim ne derse o ürünü kullanıyorum. Bir fayda göremiyorum, boşuna para harcamış oldum. Ne olur yardım edin, saçlarımı eski haline döndüreyim, kıvırcık olsun tekrardan. Size güvenmek istiyorum, bana hangi ürünleri kullanmam gerektiğini söyleyin lütfen?
Yağlı Kuru Hacimsiz Saçlar (1)
Merhaba, saçlarım aşırı yağlı ve ince telli. Naturvital yağ dengeleyici şampuan kullandım, yağlanma iki güne çıktı; fakat aşırı dökme ve diplerde kuruluk, yara yaptı. Wella Elements serisini çok beğendim; onunla da her gün yıkamam gerekiyor, ertesi gün vıcık vıcık yağ oluyor. Kafamda sorunum şu; hem yağ problemimi giderecek hem hacim hem nem verecek fiyatı da çok pahalı olmayan bir şeyler önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
Kuru Ve Boyalı Saçlar Hakkında Bilgi (1)
Sitenizden Bonacure Nem Yükleme şampuanı ve kremi aldım, ürünlerimiz gelmeden saçlarıma ışıltı yaptırdım (gölge), şimdi boyalı saçlar için olan şampuan ve kremi mi kullanmam gerekiyor? Yoksa aldığım nem şampuanını ve kremi mi kullanmalıyım? Saçlarıma faydası olur mu?
Nemsiz Gür Düz Saçları Nasıl Şekillendirebilirim (3)
Saçlarım çocukluktan çok gür ve kuru. Kuru derken çok yıpranmış değil ama mesela taramak çok zor oluyor bazen acıtıyor. Gürlüğüyse rüzgar esince bile yerinden kımıldamayacak türde. Nemi de az olduğu için hiç şekillendiremiyorum. Hal böyle olunca uzatamıyorum da çünkü kenarlar uzamak yerine kabarıyor üst taraftan da sadece ön tarafları uzuyor arkası da kabarıyor bu yüzden saçımı hiç uzatmıyorum, kenarlardan aldırıp biraz üst tarafları uzatabiliyorum. Saçım çok olunca banyodan çıkınca kabarıyor bir de. Bu arada gür olduğu için dümdüz ve mat duruyor bense resimdeki gibi ew.com/sites/default/files/i/2015/08/10/heath-ledger.jpg dağınık görünen bir saç istiyorum. Kendi saçımsa böyle görünüyor i.imgur.com/87EfF1v.jpg Yukarıda sorunları yazdım ama bir de ne istediğimi yazayım: daha seyrek, nemli, parlak, dağınık, dalgalı, orta boy uzanmış bir saç için ne yapmalıyım?
Bukleli ve Kuru Saç İçin Krem (1)
Sampuan olarak kerastase nutritive bain oleo-curl kullanıyorum. Ancak saç kremi olarak ne kullanacağımı bilemiyorum.
Boyalı ve Nemsiz Saçlar (1)
Merhabalar, Kuru,nemsiz saçlarım var ve saçlarım boyalı. Bonacure serisinin keratin içerikli şampuanı mı, nem yükleme şampuanı mı yoksa milkshake in kuru yıpranmış saçları için olan şampuanı mı daha iyi sonuç verir sizce? Bir de az saçım olmasına rağmen kuruttuktan sonra kabarık kabarık oluyor. Yumuşacık saçlarım olsun istiyorum?