Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

KUAFÖRE GİTTİM SAÇIMI ÇOK AÇIK BİR TURUNCU YAPTI NASIL KOYULTABİLİRİM (1)
Öncelikle merhaba, doğal saçlarımla kuaföre gittim ve saçımı bakır turuncu yapmasını söyleyip bir fotoğraf gösterdim. Kuaför saçımı o kadar çok açtı ki (dipler sapsarıydı) üzerine uygulanan boyadan sonra saçım cırtlak bir türüncü oldu. Üstelik hatasını kendi de fark etti ama bir şey diyemedi. Diplerim bir yıkamada sarıya döndü ve bende dayanamayıp palette nin 7.77 sini alıp saçıma uyguladım. Nispeten cırtlak olan turuncu gitse de istediğim koyuluktaki bakırın yanından bile geçemedim. Hem verdiğim paraya hem de güzelim saçlarıma içim yanıyor. Sizce daha koyu bir bakır elde etmem için hangi tonlarda boyayı saçıma sürmeliyim ?
Saçı sarı boyamakla ilgili öneri? (1)
Merhaba, Orta kahve renkte saçı açmadan 10 numara boya sürdük biraz rengi açıldı diyelim. Bir süre sonra, o biraz açılan saça tekrar 10 numara boya sürersek biraz daha açılmasını bekler miyiz? Veya açıcı sürülen kısımlara tekrar açıcı sürüldüğünde olan saçın yanması riski, açıcı hiç kullanmadan sarı renk boyayı tekrarladığımızda da ortaya çıkar mı? Şimdiden çok teşekkürler
Wella blondor saç açıcı weya wella feelight farkı? (3)
öncelikle bu serinin açıcılarının diğer market açıcı grubundan farkı nedir ? Daha az yıpranma oranı oldukları söyleniyor çünkü ..şuan saçım mor ve diplerimi açıp boyuyorum her defasında .Bu durumda bu serinin hangi ürününü tercih etmeliyim ve kaç volume ile kullanmalıyım ? Ve kullanacağımız oksidanın açıcı ile aynı marka olması öncelikle niçin öneriliyor??
saç boyası önerisi? (1)
Ben saçlarımı yaklaşık 7-8 ay önce siyaha boyamıştım. Şimdi saçlarımı kızıla boyamak istiyorum. Schwarzkopf İgora Açıcıyı, İgora %9luk oksidan ile kullanıp saçımı açsam, en azından kızıl renk tutucak kadar bir açılma elde edebilir miyim? İstediğim kızıl tonu 4.60 ya da 4.66. Ya da siz açıcı ve oksidan olarak bana ne önerebilirsiniz?
Koyu kestane saçımı sarı yapmak için ne yapmalıyım? (1)
Turuncu bir şekilde açılmasını istemiyorum ve görseldeki gibi yapmak için ne yapmaliyim
Kemon Nayo- Yansıma Renk 7 Viyole!? (1)
Kemon Nayo markasından 10 derecelerinde açık, dore viyole almayı düşünüyordum. Dore yoğun olacak şekilde. Yani 10.32 şeklinde bir boya bulmayı bekliyordum. Ancak viyolesi yoğun doreli bir renk olduğunu düşündüğüm 10.23 rengini bulabildim fakat renk dore “bej” sarı olarak geçiyor. Bildiğim kadarıyla bej daha çok “1” yani “kül” yansıma rengiyle dorenin karışımından elde ediliyor. İstediğim rengin ismini yani “Dore Viyole” yi 10.37 diye bir numarada buldum. Normalde “7” yansıma rengi yeşildir ve yoğun matlık verir. Hangisini almalıyım kafam karıştı. Küllü renkler ben de olmuyor ancak viyole güzel ve hafif soğuk bir renk veriyor. Dore ise viyoleye biraz sıcaklık katıyor ve birlikte kullanıldığında arada hafif pempe yansımalar oluyor ki ben de bunu istiyorum. Seçmem gereken boya hangisi olmalı? Ya da benzer fiyatlarda amonyaksız bir boya markası var mıdır bu istediğim renkte?
Saç boyama için öneri istiyorum? (2)
Merhaba beyazım fazla sarı saçta beyazı kapatmak için ne yapmam gerekir boya olarak artego kullanıyorum boya açıklamasında ana saç renginden %50 ilave edin diyor ne demek istemiş yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler boya olarak 901 kullanmak istiyorum
Davines mix boya hakkında ? (1)
Merhabalar. Size birkaç sorum olacaktı. 1-Davines boyalarında ( hem a new color hem de mask vib için soruyorum) mix boyaları (yeşil mavi gibi), oluşturacağımız boyada hangi oranda karıştırmamız gerekiyor? 66.0 almayı düşünüyorum. Mix olarak yeşil mi yoksa mavi mi koymalıyım saçın sıcak yansımasını daha doğal görünmesi için? Araştırmama göre 5-6 tonları kırmızı ana rengini baskın oluşturuyor. 2- Oluşturacağımız karışımda mixleri yüzde kaç koymalıyım? 3- Farklı marka mix boya kullansam sorun olur mu ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Beyaz saç için bakım önerisi? (1)
21 yaşındayım bir erkeğim.saçımın %10 kısmı beyazladı. Dışarıdan anlamılayacak şekilde hangi boyla boyamam lazım. Daha önce wella pigment siyah kullandım ancak saçımı çok siyah yaptı.saçım koyu kestane. Wella pigment mousse kahverengi kullansam çok açık olur mu? Veya önerebileceğiniz başka ürün var mı?
Davines Saç Boyası Seçimi (1)
Merhaba iyi günler, Daha önce Loreal Majirel Cool Cover serisinin 6.11 numaralı boyasını kullanıyordum. İlk boyamamda daha önce açılarak 8.11 boyanmış saç üzerine denedim ve bir süre yenileyerek devam ettim. Kızıl ve dore yansımalardan hoşlanmadığım için özellikle bu seriyi ve bu numarayı tercih ediyordum. Ardından boyaya ulaşamadığım bir dönemde kuaförde 5 numaraya boyattım. Cool Cover 6.11'in renginden çok memnundum ancak şu anda hem boyanın yeterli miktarda stokta bulunmaması hem de Davines'in bakım etkisi sebebiyle Davines Mask with Vibrachrom serisinden yoğun küllü 6 tabanlı bir renk seçmek istiyorum. Saçım şu an 5 tabanlı. 6.18,6.1 ve 6.71 arasından hangisi daha soğuk,kızıllık olmayan bir renk verecektir? Eski boyamama göre daha koyu bir renk elde edeceğimi biliyorum,yine de 6 tonları uygun mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar :)

Haftanın Fırsat Ürünleri