Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Beyaz saç için bakım önerisi? (1)
21 yaşındayım bir erkeğim.saçımın %10 kısmı beyazladı. Dışarıdan anlamılayacak şekilde hangi boyla boyamam lazım. Daha önce wella pigment siyah kullandım ancak saçımı çok siyah yaptı.saçım koyu kestane. Wella pigment mousse kahverengi kullansam çok açık olur mu? Veya önerebileceğiniz başka ürün var mı?
KUAFÖRE GİTTİM SAÇIMI ÇOK AÇIK BİR TURUNCU YAPTI NASIL KOYULTABİLİRİM (1)
Öncelikle merhaba, doğal saçlarımla kuaföre gittim ve saçımı bakır turuncu yapmasını söyleyip bir fotoğraf gösterdim. Kuaför saçımı o kadar çok açtı ki (dipler sapsarıydı) üzerine uygulanan boyadan sonra saçım cırtlak bir türüncü oldu. Üstelik hatasını kendi de fark etti ama bir şey diyemedi. Diplerim bir yıkamada sarıya döndü ve bende dayanamayıp palette nin 7.77 sini alıp saçıma uyguladım. Nispeten cırtlak olan turuncu gitse de istediğim koyuluktaki bakırın yanından bile geçemedim. Hem verdiğim paraya hem de güzelim saçlarıma içim yanıyor. Sizce daha koyu bir bakır elde etmem için hangi tonlarda boyayı saçıma sürmeliyim ?
Davines Saç Boyası Seçimi (1)
Merhaba iyi günler, Daha önce Loreal Majirel Cool Cover serisinin 6.11 numaralı boyasını kullanıyordum. İlk boyamamda daha önce açılarak 8.11 boyanmış saç üzerine denedim ve bir süre yenileyerek devam ettim. Kızıl ve dore yansımalardan hoşlanmadığım için özellikle bu seriyi ve bu numarayı tercih ediyordum. Ardından boyaya ulaşamadığım bir dönemde kuaförde 5 numaraya boyattım. Cool Cover 6.11'in renginden çok memnundum ancak şu anda hem boyanın yeterli miktarda stokta bulunmaması hem de Davines'in bakım etkisi sebebiyle Davines Mask with Vibrachrom serisinden yoğun küllü 6 tabanlı bir renk seçmek istiyorum. Saçım şu an 5 tabanlı. 6.18,6.1 ve 6.71 arasından hangisi daha soğuk,kızıllık olmayan bir renk verecektir? Eski boyamama göre daha koyu bir renk elde edeceğimi biliyorum,yine de 6 tonları uygun mudur? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar :)
İgora boya önerisi? (2)
İgora Royal ile saçımı açık sarıya boyamak istiyorum.Ancak karışım boya oksidasyon seçimi konusunda bilgim yok.Tavsiyede bulunur musunuz?
Kemon Nayo- Yansıma Renk 7 Viyole!? (1)
Kemon Nayo markasından 10 derecelerinde açık, dore viyole almayı düşünüyordum. Dore yoğun olacak şekilde. Yani 10.32 şeklinde bir boya bulmayı bekliyordum. Ancak viyolesi yoğun doreli bir renk olduğunu düşündüğüm 10.23 rengini bulabildim fakat renk dore “bej” sarı olarak geçiyor. Bildiğim kadarıyla bej daha çok “1” yani “kül” yansıma rengiyle dorenin karışımından elde ediliyor. İstediğim rengin ismini yani “Dore Viyole” yi 10.37 diye bir numarada buldum. Normalde “7” yansıma rengi yeşildir ve yoğun matlık verir. Hangisini almalıyım kafam karıştı. Küllü renkler ben de olmuyor ancak viyole güzel ve hafif soğuk bir renk veriyor. Dore ise viyoleye biraz sıcaklık katıyor ve birlikte kullanıldığında arada hafif pempe yansımalar oluyor ki ben de bunu istiyorum. Seçmem gereken boya hangisi olmalı? Ya da benzer fiyatlarda amonyaksız bir boya markası var mıdır bu istediğim renkte?
Saç boyası? (1)
saç rengim kestane ve doğal kınalarla boyuyordum senelerce amla,indigo vs.. fakat şimdi sarıya boyamak istiyorum doğal saçlarıma zarar vermeden hangi boyayı seçmem gerekiyor ve kaç paket bana yardımcı olurmusunuz
Davines sac boyasi? (1)
Merhaba.Davines 10.1 sac boyasi siparişi vermek istedim.fakat sipariş verdikten sonra dikkatimi çekti 10.12 sipariş etmişim.aradaki fark nedir 10.1 ile 10.12 arasın da.Birde oxidani 60 örenli seçtim dogrumudur.Normalde artego kullanıyordum ama aşağıda tüm stoklar tükenmiş.Davinesi hiç kullanmadığım icin renkleri ve oxidan seçimi için yardim almak istedim.tskler
Davines A New Color MOR rengi ? (4)
Davines A New Color Amonyaksız Saç Boyası TAM MOR rengini suan yarı kalıcı boya ile boyalı purple haze ton mor saçımı direkt dawinesin mor boyası ile boyasam nasıl olur? yani bu markanın mor rengi gerçekten görüldüğü gibi açık bir mor (purple ) renkte mi...yani bir violet tarzı koyu bir renk değil sanırım değil mi...En detaylı şekilde bilgilendiriseniz sevineceğim.teşkkrler
Yağlı ve Dalgalı Saçlar için Şampuan ve Wax/Sprey önerisi? (1)
Merhabalar, Saçlarım iyice seyrekleşti ve ışıkta açıklar çok belli oluyor hayatım boyunca jöle,sprey ya da wax belki 2-3 defa kullanmışımdır ama hâlâ saçlarım çok seyrek..seyrekleri kapatabilmek için saçlarımı uzattım ama hem hacimsiz hem biçimsiz..dalgalı ve yağlı saçlar için uygun şampuan ve güzel bi forma sokabilmek için sprey ya da wax tavsiyesi rica ediyorum (ya da her ikisi - ikisi bi arada kullanılabiliyorsa). ilginiz ve alakanız için özellikle böyle bir platforma soru cevap eklentisi eklediğiniz için teşekkürler.