Saç doktoru
Saç doktoru

Bugün

Saç yapısının değişmesi? (1)
benim saç rengim ve göz rengim eskisine göre çok değişti ve hiçbir işlem uygulamadım . anneminde kuçukken duz saçları varmış ama şimdi kıvırcık saçlı benimde son 6 aydır uçlarında dalgalanma var kıvırcığa döner mi sizce?
Dalgalı saç ve köpük önerisi? (1)
Merhaba, dalgalı ve ince telli saça sahibim.Düzenil olarak boyandığı için artık kuru bir yapısı var. Saçlarımı banyo yaptıktan sonra fön makinesiyle kurutmayı sevmiyorum. Doğal olarak kurumaya bırakıyorum. Genelde akşam banyo yaptığım için saçlarım da hava alsın diye köpük sürüp yatmıyorum ama saçımın kuruluğunu alsın, bakım yapsın diye OGX markasının hindistan cevizi serumunu sürüyorum ve çok fazla sürmediğim halde sabah uyandığımda maalesef buklelerim dümdüz ve şekilsiz saçla uyanıyorum. O saatten sonra kullanılan şekillendiriciler işe yaramıyor. Kıvırcık saçlı arkadaşlarım banyodan sonra saçlarını köpükle şekillendirip kuruttuklarını ve ondan sonra yattıklarını söylüyorlar ama ben saçların dışarı çıkana kadar oksijen alması gerektiğini düşünüyorum. Bu durumda 2 sorum olacak 1- saçın buklelerini bastırmayacak bir şekilde nasıl bir serum, bakım ürünü vb kullanabilirim? 2- Gece yatmadan köpük sürmek düşündüğüm gibi saça zararlı mı? Teşekkürler
Kıvırcıklığı geri kazanmak için ne yapmam gerekiyor? (3)
Merhaba :) eskiden samsunda yaşıyordum oranın neminden midir bilmiyorum saçlarım lüle lüleydi. Çok kıvırcıktı. Daha sonra erzuruma taşındım 5 senedir erzurumdayım. Buraya taşındığından 2 sene sonra saçlarım kıvırcıklığını kaybetmeye başladı yavaş yavaş. (3. Senenin sonunda saçımı boyadım). Nerdeyse 2 ayda bir saçımı boyar oldum. Daha sonra bu sene saçıma çok kötü bir katlı kesim uygulandı onu uzatmaya çalıştım ama uzatamadım. Bende bari rengini değiştireyim güzel olsun diyerekten bakıra boyattım. Şuan saçlarım yıpranmış cansız ve dalgalı. Sizce eski kıvırcıklığını nasıl getirebilirim ? Nasıl uzatabilirim saçımı?
Kıvırcık saç için bakım önerisi? (1)
Saçlarım kıvırcık uçları da sarı,buklelerim bozulmaya başladı, belirginleştirmek için hangi ürünleri önerirsiniz?kerastase kullanıyorum bu marka ile devam etmek istiyorum.kerastase bukle serisinde krem temizleyici gördüm, kullanımı nasıldır?
Saçlarım çok kabarıyor? (1)
Saçlarımda çok fazla beyaz olduğu için çok sık boya işlemi yapıyorum ve açıcı ile açıldı. Saçlarım dalgalı ama düzgün bir dalga yerine buruşuk gibi oluyor, kabarıyor, elektriklenme dediğimiz tarzda dağınık bir görüntü oluyor, çünkü boya işleminden çok yıpranıyor. Daha önce kuaförümde düzleştirici keratin bakımı yaptırdım. O zaman saçlarımda kabarıklar yatışmıştı ve haliyle dümdüzdü. Ancak tekrarlamak istemiyorum işlemi(çok fazla ısıya maruz kaldığı için). günlük hayatımda saç şekilendirici kullanmıyorum ve ısıl işlem uygulamıyorum. Size sormak istediğim dalgalarımın ve saçlarımın sağlıklı görülmesi için ısıl işlem gerektirmeden ve jöle benzeri olmayan kullanabileceğim ürünler nelerdir.
Kıvırcıklar gitti geri dönüşü var mı? (1)
Öncelikle merhaba. Benim saçlarım ince telli ve kıvırcıktı. Ta ki 2 sene öncesine kadar. Öncelikle şunu söyleyeyim saçlarıma hiçbir şekilde ısı kullanmadım kullanmıyorum. 2 sene önce belimde olan saçlarımı omuzlarıma kadar kestirdim. Kestirdiğimde kıvırcıklarım büyük ve seyrek seyrek hale gelmişti. Uzayınca eski haline gelir deyip umursamadım. Maalesef ki eski haline değil daha da beter bir hale geldi. Evet dışarıdan gören bi kişi sen kıvırcıksın der fakat seyrek ve şekli tamamen bozulan saçma bi saçım var şu an. Evde doğal bakım yapayım diyorum, internetten araştırıyorum,market ürünlerini deneyim diyorum, etrafımdakilere danışıyorum fakat her taraftan ayrı bir ses. Bu saç mevzusu artık psikolojime de yansıdı ve ben gerçekten üzülüyorum. Sizce saçlarımı nasıl eski haline getirebilirim? Lütfen bana yardım edin ve ben de eski saçlarıma sahip olabileyim.
Bukleli kıvırcık saçı kısa kestirmek saçın yapısını bozar mı? (1)
Merhaba, benim saçlarım bukleli, kıvırcık ve koyu sarı acayip bir rengi olmasından dolayı herkes tarafından beğeniliyor. Ve uzat deniliyor. Fakat ben kısa saç seviyorum. Yaklaşık 4 yıldır saçlarımı çenemin biraz altında bir boyda kestiriyorum. Ama şu direk kısa saç hep hayalimdi. Şu ana kadar kestirmemiş olmamın sebebi, saçlarımı o kadar kısa kestirirsem saçımın yapısınının bozulacağı, uzadığında aynı buklelere ve kıvırcığa sahip olamayacağım, çok kıvırcık (tel tel duranlardan) veya daha düz kıvırcıksız çıkacağı korkusuydu. Gerçekten böyle bir şey var mı? Saçımı erkek tıraşından biraz daha uzun kestirirsem saç yapım bozulur mu ? Uzatmak istediğimde aynı şekilde çıkar mı? Teşekkür ederim.
Saçlarımı uzatmak istiyorum ama bu durumda nasıl? (2)
Merhaba saçlarımı uzatmaya karar verdim şaclarım dalgalı, ince telli ve kuru uzatmaya başladım gördüm ki her saç telim garip şekilde ve elektrik çarpmış gibi sizce ne yapmam gerekiyor uzatmaya devam mı etmeliyim yoksa kısa olarak yine kestirmeli miyim? Uzadığı zaman bir şeylerin değişme ihtimali var mı?
Buklelerimi canlandırmak ve kuru saçlarım için tavsiyeniz nedir? (1)
Merhaba, kısa saçlarımın hali bukleli ve dalgalı arasında her gün değişmekte. bazen maşa yapılmış bazense sönük cansız süpürge gibi. kullandığım ilaç yüzünden kuru saç ve saç derim var. bunun için bir süredir schwarzkopf un bc serisini kullanıyordum. ama yetersiz geldiğini hissediyorum. saçlarımın uçlarına doğru hala kuruluk var hala her gün farklı şekillerde. saçlarımın her gün farklı biçimlerde olmasını önleyecek disipline sokup buklelerimi kazandırıcak aynı zamanda kuruluğa karşı ne önerebilirsiniz? parabensiz ürünler tercihimdir. Teşekkürler. İyi günler dilerim.

Haftanın Fırsat Ürünleri